duminică, 25 ianuarie 2015

Combinația

Amuzantă dintre numele unui ardei iute picant „jalapeno” și numele de familie al unei domnișoare din tenisul românesc, Halep, scornită de mintea unui fost mare antrenor de tenis, Brad Gilbert, actualmente comentator de sport la ESPN, pornind de la constatarea că jocul Simonei este extrem de picant pentru adversare, are ca rezultat porecla Halepeno, noul brand al Simonei Halep, lansat la Australian Open 2015.

Comentatorul a spus despre Simona că este mică și iute, exact ca un ardei jalapeno. Simona nu a fost nemulțumită de amuzanta poreclă și Adidas chiar a realizat tricouri pe care sunt imprimați trei ardei iuți, în culorile steagului național al României. O campanie de imagine excelentă, zic eu.

No, ce ziceți?

Imediat (la ora 10.00) începe meciul din optimile Australian Open 2015, împotriva belgiencei Yanina Wickmayer!  Hai Simona! :)

Update (11.31): Simona s-a calificat în sferturile Australian Open 2015, egalându-și performanța de anul trecut! Un meci foarte frumos, cu tenis de calitate, o revanșă meritată în fața belgiencei Wickmayer! Bravo Simona! Felicitări! :))